BÜMED MEÇ OKULLARI

MERAK EDEN ÇOCUKLARINI ARIYOR!

ARNAVUTKÖY
YERLEŞKESİ

Anaokulu - İlkokulu

BÜMED MEÇ Okulları Arnavutköy Okul Öncesi yerleşkesi, 2011 yılında kurulan okulumuzun ilk binası olma özelliğinin yanında 119 yıldır yaşayan bir eğitim alanı olarak da çok kıymetlidir.

Tarihi bir Rum Okulu binasının, 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin anlamlı desteği sayesinde tekrar çocuk sesleri ile dolmasıyla BÜMED MEÇ Okulları kurulmuş oldu.

Okul Öncesi kademesi ile kurulan okulumuzda öğrencilerimiz büyüdükçe sınıfların açılması ile organik büyüme gerçekleşti ve bugün açılış zamanında Yuva grubu olan öğrencilerimiz artık 8. Sınıfı bitirmek üzere yetişkinlik yolunda bireyler oldular.

Arnavutköy yerleşkesi okul binası olarak oldukça kapsamlı ve geniş bir fiziki yapıya sahiptir. Sınıf olarak kullanılan alanların dışında atölye sınıfları, yemekhanesi, kapalı spor alanı ve kütüphanesiyle bir öğrenciler için ihtiyacı olabilecek her alanı içinde barındırır.

1,5 dönüm alan üzerinde 856 m2 kapalı alanı olan okulumuzda 3 – 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerimiz eğitim almaktadır. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Arnavutköy yerleşkemizde İlkokul 1. Sınıf şubesi de açılacaktır.

BÜMED MEÇ OKULLARI 10. YILINDA

21. Yüzyılın gereklilikleri olan beceri, merak ve sorgulama odaklı bir eğitim kurumu oluşturmak amacıyla 2011 yılında kurulan BÜMED MEÇ Okulları 10. yılında Arnavutköy, Moda, İstinye ve Koşuyolu yerleşkelerinde ilk günkü heyecanıyla eğitim öğretim vermeye devam ediyor.

AKADEMİK YAKLAŞIM ve EĞİTİM FELSEFESİ