İstinye Yerleşkesi

İstinye İlkokulu - Ortaokulu

BÜMED MEÇ Okulları İstinye Yerleşkesi; merak eden, sorgulayan, özgün ve özgür düşünen ve bu yüzyılın gerekliliği olan becerilere sahip bireyler yetiştirmek adına 2016 yılında eğitim vermeye başlamıştır. İlkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim veren yerleşkemizde  çok yönlü bireylerin yetiştirilmesi için çeşitli branş dersleri ile zenginleştirilmiş bütüncül bir eğitim programı uygulanır.

Anadil ve yabancı dil eğitimleri, iç içe ve birbirini destekleyen bir program içinde verilmektedir.

Sarıyer ilçesi İstinye-Darüşşafaka Mahallesinde yer alan yerleşkemiz yeni deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiştir. 2016 yılında da okulumuzun düzenlemesiyle geniş ve ferah sınıflara göre eğitim öğretim faaliyetleri için uygun hale getirilmiştir. Yerleşkemiz günlük hayatın karmaşasından ve gürültüsünden etkilenmeyecek mahalle okulu konumundadır. Yerleşkemizde, yakınında bulunan Atatürk Kent Ormanı ve Fatih Tabiat Parkı ile ‘Orman Okulu’ etkinlikleri yürütülebilmektedir

Butik okul olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam okulumuzda 18 kişilik sınıflarımız mevcuttur. 16 derslik ve 4 atolyemizin bulunduğu okulumuzun öğrenci mevcudu ise 288 olarak planlanmıştır.

Yerleşkemizde öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanabildikleri kapalı spor salonumuz, görsel sanatlar, bilişim teknolojileri ve müzik atölyelerimiz, fen laboratuvarımız ve kütüphanemiz mevcuttur.

Öğrencilerimiz kulüp etkinlikleri ve kış okulu kurslarımızla; piyano (Trinity of London College), gitar, çizim teknikleri, robotik ve kodlama, jimnastik, voleybol eğitimleri almaktadır.