Bahçeköy Yerleşkesi

Bahçeköy Anaokulu - İlkokul - Ortaokul

BÜMED MEÇ Okulları Bahçeköy Yerleşkesi; merak eden, sorgulayan, özgün ve özgür düşünen ve bu yüzyılın gerekliliği olan becerilere sahip bireyler yetiştirmek adına 2022-2023 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacaktır. Anaokulu, İlkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek yerleşkemizde çok yönlü bireylerin yetiştirilmesi için çeşitli branş dersleri ile zenginleştirilmiş bütüncül bir eğitim programı uygulanır. Anadil ve yabancı dil eğitimleri, iç içe ve birbirini destekleyen bir program içinde verilmektedir.

Sarıyer ilçesi Bahçeköy Mahallesinde yer alan yerleşkemiz yeni deprem yönetmeliğine göre okul ruhsatını almıştır. 2022-2023 eğitim öğretim yılında da okulumuzun düzenlemesiyle geniş ve ferah sınıflara göre eğitim öğretim faaliyetleri için uygun hale getirilmektedir. Yerleşkemiz günlük hayatın karmaşasından ve gürültüsünden etkilenmeyecek orman okulu konumundadır. Yerleşkemizde, yakınında bulunan Atatürk Arboretumu ve Belgrad Ormanları ile ‘Orman Okulu’ etkinlikleri yürütebilecektir.

Bu doğrultuda en büyük amacımız öğrencilerimize doğa ile iç içe, düzenli oturumlarla bütünsel büyüme fırsatları sunmak, öğrenci merkezli ve ilham verici bir öğrenme sürecine bu yerleşkemizde ağırlık verebilmek olacaktır. Sizin de bildiği üzere devam eden orman derslerimizi, orman okuluna çevirebilmek için uygun program düzenlenecektir. Bahçeköy yerleşkemizde; tek seferlik bir ziyaretten ziyade, ormanlık alanda veya doğal ortamda sık ve düzenli oturumları tüm kademelerimizde orman okulu öğretmenleri ile yaşayacağız.

Butik okul olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam okulumuzda 20 kişilik sınıflarımız mevcuttur. 20 derslik ve 7 atölyemizin bulunduğu okulumuzun öğrenci mevcudu ise 400 olarak planlanmıştır.
Yerleşkemizde öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanabildikleri kapalı spor salonumuz, görsel sanatlar, bilişim teknolojileri, müzik atölyelerimiz, fen laboratuvarımız, marangozhanemiz, yaratıcı drama konferans salonumuz ve kütüphanemiz mevcuttur.
Öğrencilerimiz kulüp etkinlikleri ve kış okulu kurslarımızla; piyano (Trinity of London College), gitar, çizim teknikleri, robotik ve kodlama, jimnastik, voleybol eğitimleri almaktadır.