Moda Yerleşkesi

Moda Anaokulu - İlkokulu

2013 yılında tarihi bir Rum okulunu devralan Özel BÜMED MEÇ Okulları Moda Yerleşkesi okul öncesi ve ilkokul kademelerinde, öğrenci odaklı, sorgulama, merak uyandırma ve beceri temelli eğitim-öğretim veren bir kurumdur.

Bilginin rahatça ulaşılabilir ve hızla değişken olduğu bu çağda, bilgiye ulaşma- araştırma, analitik düşünme, eleştirme, bilgiyi transfer edebilme gibi becerileri geliştirmenin önceliğini bilen bir eğitim anlayışıyla, akademisyenler tarafından tasarlanan bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Eğitim – Öğretim ortamı ve iklimi, öğrencilerin okula ve okumaya karşı olumlu bir tutum geliştirmesi için yapılandırılmıştır. Anadil ve yabancı dil eğitimleri, iç içe ve birbirini destekleyen bir program içinde verilmektedir. Yabancı dil eğitimini verirken, öğrencilerin kendine güvenen, öğrendiklerini paylaşan ve kullandığı dili yaşamının bir parçası haline getiren bireyler olmaları hedeflenir.

Çok yönlü bireylerin yetiştirilmesi için çeşitli branş dersleri ile zenginleştirişmiş bütüncül bir eğitim programı uygulanır. Öğrencilerin sosyal- duygusal olarak dengeli, kültürel ve entelektüel anlamda donanımlı ve evrensel etik değerleri olan bireyler olabilmesi için okul yaşantısının çeşitli sosyal sorumluluk ve çevre duyarlılık projeleri, ulusal ve uluslararası tematik günler, MEÇ’e özgü kutlamalar ve etkinlikler içermesine önem verilir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimi, öğrencinin iyi oluş halinin takip edilmesinde ve öğretmen- okul – veli arasındaki iletişiminin kuvvetli tutulmasında önemli bir rol oynar.

Şehrin, hareketli olduğu kadar çok kültürlü semtlerinden biri olan Moda’da tarihi bir binada, geniş ve yeşil bahçesi ile doğayla iç içe, açık hava derslikleri ile, farklı kültürler, inançlar ve geleneklerin zenginlik olarak kabul edildiği okul ortamında, öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm paydaşların düşünce ve önerilerine önem verilen demokratik bir yaşam şekli benimsenmektedir. 160 öğrenci kapasiteli okulumuz, 08:30 – 15:45 saatleri arasında, tam zamanlı hemşiresi ve güvenlik birimi ile eğitim vermektedir.