Geri Dönüşüm Yaratıcı Tasarım Atölyesi – Remida

Author:

BÜMED MEÇ Okulları

Price:

Free

Duration:

24 hafta

Lessons:

0

Students:

0

Get in touch with us to discuss it The Admissions review process carefully considers each applicant’s strengths, ability to thrive and future contributions to our community. Information from parents, a student’s school and our in-house assessments help us get to know each applicant. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves.

duration:
45 Minutes
Author:
Jane Doa
Complexity:
Easy
skill level:
Begginer
The Admissions review process carefully considers each applicant’s strengths, ability to thrive and future contributions to our community. Information from parents, a student’s school and our in-house assessments help us get to know each applicant. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves. http://ed.aislinthemes.com/classes/course/a-high-school-enroll-with-education/
Kullanacağımız metot Piyano, teknik, performans ve teori başlıkları ile örgülenmiştir. Haftalık öğrenilen konuların öğrencilerimiz tarafından her gün tekrar edilmesi çok önemlidir. Bu sebeple her gün düzenli olarak piyano çalışabilecek öğrencilerimizin bu branşı seçmelerine tavsiye ederiz. Çalışmalarında farklı materyal, malzeme ve gereç kullanarak yeni teknikler öğrenir.

Ülkemizde her yıl yaklaşık 5 milyon kamyon çöp atıyoruz. Oysa bu çöplerin önemli bir bölümü yeniden değerlendirilebilir. Geri dönüşüm, bizim başka bir işe yaramayacağını düşünerek, “çöp” dediğimiz atıkların, mesela şişelerin, kâğıt ve kartonların, süt kutularının, plastik kapların, metal kutuların, ahşap kasaların çeşitli işlemlerden geçirilerek tekrar kullanılabilir hale getirilmesi anlamına gelir. Bizler de okulda çocuklarımıza bu farkındalığı kazandırıp, tüketen değil üreten bir nesil için atıkları geri dönüştürerek sanata çeviriyoruz.

Atölyemiz adını Reggio Emilia yaklaşımının önemli bir parçası olan ve atıklarla sanatsal geri dönüşüm çalışmalarının yapıldığı “Remida” denilen merkezlerden alıyor.

Bu atölyede, geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanarak çevre dostu ve sıradışı sanat eserleri yaratmaya odaklanacaklar. Atölyemizde öğrenecekleri beceriler arasında; malzeme seçimi, tasarım, kesme, yapıştırma ve boyama teknikleri yer almaktadır.