Zeka Oyunları Atölyesi: Zihinsel Yetenekler

Author:

BÜMED MEÇ Okulları

Price:

Free

Duration:

24 hafta

Lessons:

0

Students:

0

Get in touch with us to discuss it The Admissions review process carefully considers each applicant’s strengths, ability to thrive and future contributions to our community. Information from parents, a student’s school and our in-house assessments help us get to know each applicant. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves.

duration: 45 Minutes Author: Jane Doa Complexity: Easy skill level: Begginer The Admissions review process carefully considers each applicant’s strengths, ability to thrive and future contributions to our community. Information from parents, a student’s school and our in-house assessments help us get to know each applicant. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves. Our objective is to ensure students are best placed for success and to provide them with a learning environment where they will develop and grow to be their best selves. http://ed.aislinthemes.com/classes/course/a-high-school-enroll-with-education/ Kullanacağımız metot Piyano, teknik, performans ve teori başlıkları ile örgülenmiştir. Haftalık öğrenilen konuların öğrencilerimiz tarafından her gün tekrar edilmesi çok önemlidir. Bu sebeple her gün düzenli olarak piyano çalışabilecek öğrencilerimizin bu branşı seçmelerine tavsiye ederiz. Çalışmalarında farklı materyal, malzeme ve gereç kullanarak yeni teknikler öğrenir.

Motor becerilerimizi basketbol tekniğimizi geliştirip arttıran, liderlik, zaman kontrolü, özdisiplin, özgüven ve inisiyatif kulanmaya yönelik mental çalışmalar yapılacaktır.

Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden, fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan ve 3 yaş gibi erken bir dönemde başlanabilen bir etkinlik olduğu için bütün diğer sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Cimnastik, çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken, aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik, tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yapmak istediklerinde dahi, herhangi bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır. Kısacası jimnastik, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

Temel sanat eğitiminde; öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, yaratıcılıklarını geliştirmek ve onları resim sanatının temel bilgilerine hakim hale getirmek amaçlanmaktadır. Bu program içerisinde öğrencilerimiz resim sanatında kullanılan boya çeşitlerini tanıyıp sulu boya, akrilik boya, kuru boya, pastel boya vb. teknikleri öğrenecektir. Uygulamalı çalışmalar ile öğrencilerimizin hayal güçlerinin, yaratıcılıklarının ve el becerilerinin geliştireceklerdir. Öğrenciler düzenleme, yorumlama, yaratma aşamalarında resim dilinin elemanlarını (nokta, çizgi, ışık-gölge, açık-koyu, renk, doku, vs.) kullanabilme becerilerini edineceklerdir

Öğrencilerimiz için eğlenceli bir öğrenme yolculuğu olan zeka oyunları atölyesi oyunlar aracılığıyla öğrenmeyi destekleyerek, öğrencilerin dersleri daha keyifli bir şekilde anlamalarına ve öğrenmeye istekli olmalarına katkı sağlar. Başarılar, özgüvenin temelini oluşturur. Zeka oyunlarında karşılaşılan zorlukları aşarak, öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini artırmalarını destekleriz. Bu atölye, öğrencilerin sadece derslerle değil aynı zamanda oyunlarla da zenginleşen bir öğrenme deneyimi yaşamalarına yardımcı olurken, üst düzey düşünme becerilerini geliştirme ve strateji oluşturmayı öğrenme fırsatı sunar. Zeka oyunları, öğrencilerin analitik düşünme yeteneklerini güçlendirir. Sorunları farklı açılardan ele alma, karmaşık problemleri çözme ve yaratıcı çözümler üretme yeteneklerini geliştirir. Atölyemizde mantık oyunları, bulmacalar,, strateji oyunları ve sosyal etkinlikler gibi çeşitli oyunlar planda yer alır. Bu sayede öğrenme alanlarına ve beceri seviyelerine uygun deneyimler hedeflenir.

Latest Posts
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Etiketler